Turistička zajednica Kantona Sarajevo sufinansirat će 26 projekata u ukupnom iznosu od 450.000,00 KM kao rezultat dva javna poziva za dodjelu bespovratnih sredstava i sufinansiranje projekata u cilju poticaja razvoja, unapređenja i obogaćivanja turističke ponude Kantona Sarajevo.
Od 69 ukupno prijavljenih projekata,  komisija je utvrdila da su 32 projekta zadovoljila formalno-pravne uslove  dok 37 projekata iste nije ispunilo, te je ocijenjeno da će 26 projekata, odnosno 81,25% od ukupnog broja projekata koji su zadovoljili formalno-pravne uslove, biti sufinansirano.
Kroz Javni poziv „Razvoj specifičnih oblika turizma“ sufinansirat će se 16 projekata od značaja za razvoj turizma i njegovih specifičnih oblika, kao što su kulturno-historijski, vjerski, outdoor, festivalski, gastro turizam i slično.
Kroz Javni poziv “Obilježavanje značajnih datuma i događaja”  sufinansirat će se  10 projekata kojima se obilježavaju datumi i događaji koji su od značaja za obogaćivanje i unapređenje turističke ponude Kantona Sarajevo, a koji osiguravaju dodatne atraktivne sadržaje za turiste i lokalno stanovništvo.
Liste sufinansiranih aplikanata objavljene su na: www.visitsarajevo.ba (rubrika O nama – Javni pozivi)
Podijelite ovu priču, odaberite svoju platformu!

Posljednje novosti